XIII Niedziela zwykła - 26.06.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie będzie Msza św. jedynie popołudniu o g. 16.30.

We środę zakończenie nabożeństw czerwcowych procesją po Mszy wieczornej. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach komunijnych.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od g. 17.00, a w Porębie w piątek od g.15.30. Codziennie przed Mszami św. można również skorzystać z sakramentu pokuty. Nabożeństwa pierwszopiątkowe będą jak co miesiąc.

Ks. Piotr do chorych pojedzie w najbliższą sobotę a ks. Proboszcz w przyszłym tygodniu we czwartek 8.07 i sobotę 10.07.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

W sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe poprowadzą różaniec. W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy również rodziców spodziewających się dziecka. Po komunii św. udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo dla rodziców i dziecka rozwijającego się pod sercem matki.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych pożarem mieszkańców Nowej Białej.

1 lipca na parkingu przy starej plebanii będzie można zostawić do g. 12.00 zużyty sprzęt agd i wszelkie elektroodpady. Jak co roku organizacja charytatywna zabierze ten elektrozłom by pozyskać fundusze dla misjonarzy.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Zbigniew, który już za niedługo powróci z urlopu na placówkę misyjną do Boliwii. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego posługę misyjną.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżuru sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian Łęk droga na Kornatkę od r. Mazurów do r. Topów wraz z sąsiadami.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  15, 180, 171, 209 i 102

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Roman Skóra …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni