XVI Niedziela zwykła - 18.07.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek przypada wspomnienie św. Czesława, we czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy a w sobotę św. Kingi.

W niedzielę przypada oprócz św. Jakuba apostoła także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Okazja do błogosławienia pojazdów mechanicznych i modlitwy o bezpieczne podróżowanie będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

W sobotę na 17.30 zapraszamy na różaniec z ramach nowenny przed uroczystością beatyfikacji Prymasa tysiąclecia.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Światłoniów do r. Ćwierzów.

 

PORĘBA:

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  197, 402, 155, 138 i 125a

 

 

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Anielę Pachacz

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni