XV Niedziela zwykła - 11.07.2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we czwartek św. Bonawentury, w piątek MB Szkaplerznej.

W dzisiejszą niedzielę w naszej Archidiecezji rozpoczynamy nowennę 9 tygodni przed uroczystością beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Codziennie będziemy poznawać wybraną myśl Prymasa z jego nauczania a w soboty przed wieczorną Mszą św. o g. 17.30 wobec Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy przygotowane na ten dzień nabożeństwo.

Informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej ks. Piotra:

Sobota, 17.07, od 9:00 Rejon: Trzemeśnia - droga na Zasań - od rodziny Makselonów do rodziny Niepsujów

Poniedziałek, 19.07, od 9:00 Rejon: Zasań - od rodziny Mochelów do rodziny Trzepaczów

Wtorek, 20.07, od 9:00 Dwa rejony:

 1. Trzemeśnia: Radlanki, Pod Kamiennikiem, Pańskie - od rodziny Krupów do rodziny Bielów
 2. Trzemeśnia: Radlanki, Pod Kamiennikiem, Pańskie - od rodziny Malinów do rodziny Lisów

Pozostałe wizyty ks. Piotra będą miały miejsce w sierpniu. Osoby, które zgłosiły się do wizyty, ale nie będą obecne w domach w wyznaczonym terminie, proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z ks. Piotrem.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania kościoła. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Burkatów do r. Bargielów.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  211, 226, 35, 275 i 104.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Jasek …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni