Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie bł. o.Jana Beyzyma, apostoła Madagaskaru, we środę bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Małgorzaty Alacoque, krzewicielki kultu NSPJ, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski, w czasie którego zbierane są datki na pomoc dla młodzieży uczącej się z biedniejszych rejonów naszej Ojczyzny.

W piątek na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe zapraszamy młodzież z klas VII, która rozpoczyna dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – zadbajmy o groby naszych bliskich. Przypominamy, że kontener cmentarny służy tylko na śmieci pochodzące z porządkowania grobów a nie na pozbywanie się odpadów domowych i remontowych. Prosimy również, aby p. grabarzowi jako administratorowi cmentarza zgłaszać prace remontowe prowadzone przy grobowcach.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na wywóz śmieci w wysokości 30 zł od jednego domu lub rodziny.

A przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe.

W piątek, trzeci miesiąca, o g. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Wcześniej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Bliższe informacje na stronie diecezji.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Górków do r. Chmielów.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  71, 61, 405, 222 i 164.

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Jana Podmokłego, który odszedł do wieczności…