IV Niedziela zwykła - 19.01.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko. W piątek św. Błażeja – orędownika w chorobach gardła. Po Mszy św. o 6.30 będzie tradycyjny obrzęd błogosławienia świecami św. Błażeja.

We czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 16.30. W to święto przeżywamy jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek przed Mszami św. i w piątek od 17.00 a w Porębie w piątek od 15.30. Do chorych udamy się w czwartek od 14.00 i sobotę od rana według stałego harmonogramu. Ks. Marcin uda się do chorych w następnym tygodniu.

W sobotę wieczorna Msza św. będzie jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Przed Mszą św. o g. 17.30 odmówiony będzie różaniec fatimski. W czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa. Msza św. o 6.30 Arcybractwa MB będzie w j. łacińskim.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę św. o g. 18.00, po której otrzymają poświęcone modlitewniki.

Zakończyło się tegoroczne kolędowanie parafialnych grup kolędniczych. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które kosztem ogromnego wysiłku zorganizowały i uczestniczyły w kolędowaniu zbierając datki na renowacje starego kościoła.  Dzisiaj po wieczornej Mszy św. czyli o g. 19.00 zapraszamy na coroczny koncert grup kolędniczych.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje w ferie zajęcia taneczne i bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach i w internecie.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżur parafian z Trzemeśni droga do Poręby prawa strona od r. Łabędziów do r. Janczaków.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 394, 192, 111, 145, 21.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dariusz Kasprzycki i Bolesław Górka verte
WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 30.01

od g. 9.00: Trzemeśnia Zarzecze od r. Nowaków do rodziny Szczepaników.

 

Wtorek 31.01

od g. 9.00: Trzemeśnia−Zarzecze: od r. Skałków do r. Mitanów

 

Środa 1.02

od g. 9.00: Łęki: od r. Skałków do r. Cienkoszów

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni