V Niedziela zwykła - 5.02.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

niepełnosprawnych. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy te osoby wraz z opiekunami na Mszę św.. Jej godzina będzie podawana na bieżąco.

W najbliższą sobotę ks. Marcin uda się do chorych na tzw. I piątek od g. 11.30.

Z racji trwających ferii wieczór młodych odbędzie się nie dziś ale w przyszłą niedzielę – zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na spotkanie.

Zakończył się czas tegorocznej wizyty duszpasterskiej – Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana w swoim domu. W intencji wszystkich tych rodzin sprawowana będzie Msza św. o g. 9.00 w przyszłą niedzielę.

Intencje modlitewne róż różańcowych: 1. O pokój na Ukrainie. 2. O owoce rekolekcji wielkopostnych.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni Centrum lewa strona od r. Stochów do r. Szubów.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 439, 251,392, 335, 269.

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni