V Niedziela Wielkanocna - 7.05.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada Uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona naszej Archidiecezji.

W tym tygodniu odbędą się spotkania dzieci przed uroczystością I Komunii św.: w poniedziałek i wtorek próba śpiewu: poniedziałek o g. 19.00 kl. kl. IIIa i Zasań. Wtorek o g. 19.00 IIIb i Poręba. Próby liturgiczne będą w czwartek o g. 16.30 kl. IIIa i Zasań a w piątek o g. 16.30 kl. IIIb i Poręba.

Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV będzie w niedzielę 28 maja na Mszy św. o g. 12.00.

Dzisiaj o g. 18.00 odbędzie się comiesięczny wieczór młodych.

W środę odprawiona zostanie w ramach Mszy nowennowej comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny.

Jak co kwartał tak i dzisiaj ośmielam się prosić o nieco większą składkę inwestycyjną, która zbierana będzie w przyszłą niedzielę. Trwają prace restauratorskie przy lewym bocznym ołtarzu. Zdemontowana została ambona i przewieziona do firmy restauratorskiej. Trwają prace przy rekonstrukcji muru i instalacji elektrycznej. Dziękuję z góry wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać rodzinom z rejonu Buliny za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy parafian z Buliny Górnej II część od r. Trzepaczów, Bulina 149 do r. Stanków, Bulina 218.

 

Poręba: Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejny piątek prosimy rodziny z domów: 220, 53, 239, 48. Tak jak w Trzemeśni tak i w Porębie zbierana będzie za tydzień składka inwestycyjna. Wykonany został już projekt schodów do Sali na piętrze kaplicy. Planujemy odnowienie krzyży na wieżach i wykonanie golgotki na zewnątrz kaplicy z wykorzystaniem elementów dawnego ołtarza.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Artur Pachacz

 

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni