VI Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni krzyżowe – codziennie o 6.30 będzie Msza św. z procesją wokół nowego kościoła z intencją o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

We środę Msza św. nowennowa w intencjach członków Ap. MB Patronki Dobrej Śmierci.

W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dzieci przed uroczystością I Komunii św. o g. 16.30: w poniedziałek i czwartek kl. IIIa i Zasań a we wtorek i piątek kl. IIIb i Poręba. W sobotę dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św.: w Porębie o g. 9.00, w Trzemeśni kl. IIIa, IIIb  i Zasań o g. 10.00. Rodziny prosimy o korzystanie ze spowiedzi się przez cały tydzień przed Mszami św.. W środę próba śpiewu dla obu grup o g. 17.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii św. na Mszach o g. 9.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o g. 9.00 ale za to będzie dodatkowa o g. 8.00.

Wszystkich chłopców od klasy III zachęcamy i zapraszamy, aby dołączyli do grupy ministrantów. Pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Kościele.

Ks. Marcin zaprasza na pielgrzymkę  do Meksyku na trasie: MEXICO CITY – GUADALUPE – TEOTIHUACAN – PUEBLA – CHOLULA – TAXCO – ACAPULCO – XOCHIMILCO – GUADALUPE – MEXICO CITY

| TERMIN: 07.04 – 18.04.2024| CENA: 3090 USD/os. (DLA GRUPY 20-25 OSÓB)

 

 

Bóg zapłać osobom z Buliny Dolnej za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje ołtarza. W kolejną sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

Poręba: Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejny piątek prosimy rodziny z domów: 26, 128, 313, 118, 266.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Józef Gogól, +Klemens Jasek, +Edward Tułacz, +Maria Jaśkowiec, +Władysława Bobowska

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni