Kalendarz liturgiczny. We czwartek obchodzimy wspomnienie bł. o.Jana Beyzyma, apostoła Madagaskaru, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę św. Małgorzaty Alacoque, krzewicielki kultu NSPJ.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na utrzymanie cmentarza czyli na wywóz śmieci w wysokości ok. 30 zł od każdej rodziny /małżeństwa/. Koszty wywozu śmieci w 2022 r. wyniosły blisko 24 tys. zł a zebrane ofiary na ten cel to 19 tys. zł. Prosimy o solidarne współuczestniczenie w utrzymaniu cmentarza. Z kolei ofiary na tzw. Pokładne przeznaczane są na fundusz cmentarny w ramach którego poszerzono cmentarz wykupując działki a także na przyszłe inwestycje związane z cmentarzem.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i  jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

Dzisiaj „Wieczór Młodych”: o 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w kawiarence.

Od g. 15.00 zapraszamy na adorację, która będzie w nowym kościele.

W tym tygodniu zapraszamy młodzież kl. VIII na różaniec i spotkanie połączone z zapisaniem się na grupy spotkań przed sakramentem bierzmowania. Do wyboru są dwa terminy: wtorek lub czwartek. Różaniec jest o g. 18.30.

W przyszłym tygodniu w ramach Dnia Papieskiego zbierana będzie ofiara do puszek na pomoc w kształceniu młodzieży z biedniejszych rodzin.

Pielgrzymka do Rzymu – przypomnienie dla pielgrzymów: autokar podstawiony będzie o g. 3.00 w nocy. O 3.15 Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Wyjazd o g. 4.00.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani prawa strona od r. Grażyny Biel do r. Stanisława Jaśkowca.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  378, 7, 6, 70 i 206.

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Janinę Jaśkowiec, Karola Szczepanika i Marię Kałat.

W tym tygodniu – 10.10 minie 50-lat od śmierci ks. Piotra Wykurza. Mszę św. z tej okazji planujemy na sobotę 21.10 o g. 16.00.