XXXI Niedziela zwykła - 5.11.2017 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W czwartek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wlk., a w sobotę św. Marcina.

W sobotę 11 XI obchodzić będziemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O g. 17.00 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej, a później Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o asystę poczty sztandarowe strażaków jak i uczniów szkół naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej z Zasani oraz chóru parafialnego.

Do założenia pełnej róży różańcowej MB Fatimskiej brakuje jeszcze kilku osób. Uczestnicy Róży zobowiązani są do odmówienia codziennie 1 dziesiątka różańca z określonej tajemnicy w dogodnej dla siebie porze. Raz w miesiącu w kościele po mszy św. następuje wymiana tajemnic. Zachęcamy również rodziców kandydatów do bierzmowania jak i dzieci pierwszokomunijnych do modlitwy różańcowej za swoje dzieci w ramach róży na okres przygotowania do sakramentu. Zapisy w zakrystii.

W najbliższą środę zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na wieczorną Mszę św. i spotkanie o g. 17.00.

W nawiązaniu do prośby ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę zbierana będzie składka do puszek z okazji Światowego Dnia Ubogiego.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni od r. Stalmachów do r. Faracików.

 

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 93, 90, 121, 85, 60.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni