I Niedziela W. Postu - 18.02.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek  o g. 16.15. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży o 19.30. W Porębie Droga Krzyżowa o 16.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.15. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny.

W Porębie Msza św. dopołudniowa w niedzielę jest o godz. 10.15 i zaraz po niej Gorzkie Żale.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się wyjątkowo wcześnie rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Krzysztof Łytkowski ze Zgromadzenia ks. Misjonarzy Wincentego a Paolo z Gdyni. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach i umieszczony na stronie internetowej parafii.

Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie dla udających się na majową pielgrzymkę do Mariazell. Na tę pielgrzymkę są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje u ks. Jakuba.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Gorczyca do r. Górka.

Poręba.  W najbliższym czasie odbędzie się kolejna kwartalna kwesta na remont dalszej części kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 91, 434, 83, 295, 234.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Franek – wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni