VI Niedziela zwykła - 11.10.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie trwać od g. 15.00 do 17.00, a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego.  W poniedziałek i wtorek adoracja trwać będzie od 7.30 do 17.00. W poniedziałek zapraszamy szczególnie mieszkańców Łęk, Poręby i Zasani, a we wtorek mieszkańców Buliny i Trzemeśni. Do kościoła będzie można wchodzić tylko głównym wejściem.

Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy popielcowej dni modlitw o ducha pokuty.

W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o 6.30, 7.00, 17.00 oraz dodatkowa o 18.30. W Porębie o 15.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Droga Krzyżowa będzie o g. 16.15 dla dzieci. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży i pozostałych osób o 19.30. W Porębie Droga Krzyżowa będzie o 16.00 zaraz po Mszy św.. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.15, a po nich Msza św. wieczorna o 17.00 bez kazania. W Porębie Gorzkie Żale będą dopołudnia. Msza św. będzie wcześniej bo o godz. 10.15 i zaraz po niej Gorzkie Żale. Msza św. popołudniu jak zwykle o 15.30.

Składka z przyszłej niedzieli jako pierwszej Wielkiego Postu przeznaczona jest na budowę Centrum św. Jana Pawła II.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Gogól do r. Szczepańskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 108, 56, 208, 199, 78.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni