Pomoc dla Bartka

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

PODARUJ DZIECKU  1 % PODATKU

 Bartek Jaśkowiec to uczeń klasy IVb Szkoły Podstawowej  w Trzemeśni. Dwa i pół roku temu w wypadku stracił lewą rączkę. Od tego czasu posługuje się  kosztowną ruchomą protezą. Najpóźniej do końca roku trzeba ją wymienić na nową, bo jej mechanizm się zużywa, a część mocująca staje się za ciasna przy ciągłym rośnięciu chłopca. Bartek potrzebuje też stałej rehabilitacji.

 

        Podaruj Bartkowi swój 1%  podatku za 2017 r. przekazując go do Fundacji Rozwoju Regionu Myślenickiego, której jest podopiecznym.

 

   KRS 0000212209

   Cel szczegółowy: Bartek

 

           Chłopcu można też pomóc finansowo poprzez tę fundację:

           Nr konta:  56 1240 5051 1111 0000 5234 4983

                                  Tytułem:  dla Bartka

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni