X niedziela zwykła - 10.06.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła, we wtorek męczenników II wojny światowej: ks. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy, w środę św. Antoniego z Padwy, we czwartek bł. Michała Kozala, męczennika.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym jaki odbędzie się 22 lipca.

W najbliższą sobotę o g. 10.00 ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. We środę i czwartek młodzież będzie mieć przygotowanie liturgiczne do tej uroczystości. Młodzież przychodzi na godziną 17.45 do kościoła. Najpierw uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie, a później odbędą się próby liturgiczne. Na Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy w miarę możliwości także rodziców i świadków młodzieży. Okazja do spowiedzi będzie przez cały tydzień przed Mszami św. a dodatkowo w piątek od g. 17.00.

 

W piątek na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. VII oraz IIg na ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne przed przyszłorocznym sakramentem bierzmowania. Zapraszamy również rodziców.

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Przed uroczystością bierzmowania prosimy kandydatów do bierzmowania przy opiece rodziców o przygotowanie świątyni i otoczenia. Sprzątanie kościoła będzie w piątek po wieczornej Mszy św., a koszenie trawy we wtorek i czwartek od g. 16.00.

Na najbliższą sobotę z kolei prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Sławomira  Hujdusa do r. Haliny Chlipała – to szybkie sprzątanie odbędzie się po wieczornej Mszy św..

Poręba.

Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 146, 309, 140, 207, 63.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni