XX Niedziela zwykła - 19.08.2018r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada wspomnienie św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, papieża, we środę NMP Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja Ap., a w niedziele uroczystość NMP Częstochowskiej.

Odpust Parafialny w tym roku przypada na 2 września czyli tak jak zawsze na niedzielę po 26 VIII kiedy przypada wspomnienie św. Augustyna.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za składkę na spłatę rat wybudowanych organów jaka była zbierana w minioną niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem za Waszą systematyczną ofiarność i odpowiedzialność za sprawy parafii.

W piątek 24 sierpnia o g. 18.00 w kościele MB w Myślenicach ks. abp Marek Jędraszewski zainauguruje jubileuszowy rok 50-lecia koronacji obrazu MB Myślenickiej. Ks. proboszcz przesyła zaproszenie na tę uroczystość.

Świetlica środowiskowa przy OSP Poręba organizuje  4 dniowy rajd po Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Wyjazd autokarem z pod strażnicy w Porębie około 6 rano w dniu  27 sierpnia, powrót wieczorem 30 sierpnia  bieżącego roku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i możliwość zapisania się w świetlicy OSP w Porębie lub bezpośrednio u pana Kazimierza Dąbrowskiego do najbliższej środy.

Dzisiaj rodziny domowego Kościoła zbierają datki na pomoc charytatywną dla dziecka, Mateusza Chrobaka, którego czeka kolejna operacja na serce.

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni – Gogole za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Zakościela I cz..

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 264, 230, 133, 337, 64.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni