III Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro obchodzimy wspomnienie sw. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława. Ks. Arcybiskup zaprasza diecezjan do udziału w procesji z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę.

W najbliższy piątek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego na plebani.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie druga w tym roku kwartalna składka inwestycyjna na spłatę organów. Składane na ten cel ofiary są konieczne, aby pokryć zaciągnięty na ten cel kredyt bankowy. Dziękujemy ofiarodawcom za hojność i zrozumienie.

Dwa tygodnie temu ktoś po Mszy św. o g. 7.00 przerysował znacznie komuś auto wyjeżdżając z parkingu. Sprawcę bądź świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt w zakrystii.

Dziękujemy mieszkańcom z Zasani za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy mieszkańców z Zasani lewa strona od r. Bożeny  Leśniak do r. Marii Moryc.

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 77, 212, 69, 204, 150.

 

Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ostatnim czasie: Eugeniusza Górkę, Władysława Hanusiaka, Zofię Ziembę, Zbigniewa Lipkowskiego, Tadeusza Górkę, Stanisławę Stalmach.

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni