IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj przypada światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Jutro wspomnienie MB Fatimskiej. We czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę 19.V przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Próby dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii będą w wtorek, środę i czwartek od 16.30 do 19.00. Prosimy wszystkie dzieci o punktualność.

W sobotę o godz. 9.00 spowiedź św. dla dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych. Prosimy dorosłych, aby ze spowiedzi korzystali już przez cały tydzień przed Mszą św.

W niedzielę o godz. 9.30 Msza św. pierwszokomunijna.  Dzieci gromadzą się przy kościele o godz. 9.10 i uroczyście wchodzą do kościoła, aby po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.

Po południu w dzień Pierwszej Komunii św. dzieci po raz drugi przyjdą do kościoła z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo majowe i odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. o godz. 16.00.

Przez cały biały tydzień dzieci uczestniczą w Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00. 

W związku z I Komunią św. Msza św. w Porębie w najbliższą niedzielę będzie odprawiona nie o 10.30, ale o g. 11.00.

I Komunia św. w roku 2020 będzie w trzecią niedzielę maja czyli 17 maja o g. 9.30.

Dzisiaj o g. 19.00 odbędzie się spotkanie wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w organizację tegorocznego festynu parafialnego.

We wtorek odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy w Porębie o g. 19.30 w kaplicy. Zapraszamy również radę sołecką wraz z panem sołtysem.

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny piątek prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 152, 158, 46, 216, 236.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Kęsek – wieczny odpoczynek….

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni