XII Niedziela zwykła - 23.06.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W sobotę przypada Uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko dopołudnia o g. 10.30.

Również w  sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie Pocieszenia. O g. 19.30 nabożeństwo maryjne, o 20.00 Msza św. i po niej procesja światła wokół kościoła. Zapraszamy w miarę możliwości także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – po procesji będzie obrzęd błogosławienia dzieci. A w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesją wokół kościoła uświetnimy przypadające w tym roku 150-lecie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy przy głównym wejściu do świątyni.

Ks. Józef Klatka serdecznie dziękuje za ofiary z minionej niedzieli, a przeznaczone są na kontynuację budowy kościoła św. Jana Pawła II na Madagaskarze.

Dzisiaj w całej Polsce przed błogosławieństwem śpiewamy suplikacje jako wynagrodzenie Panu Bogu za bluźnierstwa i znieważanie Mszy św. w ostatnich dniach w naszej Ojczyźnie na tzw. paradach równości przez środowiska lesbijek, gejów, transseksualistów i biseksualistów czyli LGTB.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zarzecza za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Stanisław Żaby do r. Agnieszki Jasek. Z racji święta to sprzątanie będzie w piątek po nabożeństwie.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 93, 90, 121, 85, 39.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni