XIII Niedziela zwykła - 30.06.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od g. 17.00 a w Porębie także w piątek od g.15.30. Codziennie przed Mszami św. można również skorzystać z sakramentu pokuty. Nabożeństwa pierwszopiątkowe będą jak co miesiąc.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe poprowadzą różaniec, a po Mszy św. odbędzie się zmianka tajemnic róż fatimskich. W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy również rodziców spodziewających się dziecka. Po komunii św. udzielana będzie indywidualne błogosławieństwo dla rodziców i dziecka rozwijającego się pod sercem matki.

W sobotę ks. Jakub uda się do chorych, którym udziela komunii św. w I soboty miesiąca. Ks. Proboszcz do chorych pojedzie dopiero w sierpniu.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy przy głównym wejściu do świątyni.

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za 7 lat posługi kapłańskiej ks. Jakuba w naszej parafii z prośbą o bł. Boże na nowej parafii we Frydmanie, w której ks. Jakub obejmie urząd proboszcza.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym.

Za tydzień od godziny 15.00 do 24.00 odbędzie się doroczny festyn parafialny, którego dochód przeznaczony jest na spłatę organów. Zapraszamy wszystkich do udziału w wielu atrakcjach festynu: m.in. gwiazda wieczoru poprowadzi koncert dla dzieci a później dla dorosłych, loteria fantowa, pokaz sztucznych ogni i inne atrakcje, które pozwolą mile spędzić czas w gronie rodziny i znajomych.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zarzecza za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Grażyny Biel do r. Stanisława Jaśkowca.

 

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 23, 185, 343, 20, 240.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni