XIV Niedziela zwykła - 7.07.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Pielgrzymka.

W dniu 10 lipca to jest we środę  z naszej parafii  wyruszy po raz  XXXVI  Piesza  Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę.  O 700 rano rozpoczynamy  uroczystą Mszą Św. na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.                  

W tę niedzielę kończymy zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową, ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich pielgrzymów oraz przekazania ilości pielgrzymów do urzędów i policji - czego nie można uczynić w ostatniej chwili.                         

Ci, którzy chcą dołączyć w ostatni dzień do pieszej pielgrzymki, aby przejść razem z nami ostatni odcinek na Jasną Górę, muszą się zapisać w bazie pielgrzymki do dnia 10 lipca – czyli ostatecznie w dzień wyjścia pielgrzymki na szlak pielgrzymkowy. Jeżeli tego nie uczynią, nie będą mogli wejść razem z nami na Jasną Górę.                                                                          

Prosimy również tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn podjąć trudu pielgrzymowania o wsparcie modlitewne oraz napisanie intencji i pozostawienie intencji w zakrystii lub bazie pielgrzymki, które chcemy polecić Panu Bogu przez wstawiennictwo Najświętszej Marii Panny.            

Przebieg pielgrzymki można śledzić, każdego dnia na stronie internetowej pielgrzymki, łącząc się duchowo razem z nami.

Do czwartku włącznie można przywieźć pod starą plebanię elektro-śmieci czyli wszelkiego rodzaju zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne od komputerów po AGD. Śmieci te odbierze firma, która pomaga misjonarzom przekazując im dochów z recyklingu tychże odpadów.

 

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani prawa strona od r. Hujdus Sławomir do r. Chlipała Halina.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  19, 99,  21, 269,256.

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni