^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We czwartek przypada uroczystość św. Andrzeja apostoła, a w najbliższą niedzielę rozpoczniemy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie w tygodniu o g. 7.00. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o g. 6.30. W Porębie roraty będą codziennie o g. 16.30, a w sobotę o g. 8.30.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek od 17.00 i w piątek od 17.00. W Porębie w piątek od 15.30. Po wieczornych nabożeństwach w piątek i sobotę odbędą się spotkania grup parafialnych. Do chorych udamy się we czwartek od 15.00 i w sobotę od 8.30.

W sobotę na wieczornej Mszy św. będzie błogosławienie rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą odmówiony zostanie różaniec. Msze św. AMBP o 6.30 w sobotę odprawimy w j. łacińskim.

Od najbliższej środy zmieni się nieco formuła nabożeństw nowennowych – o g. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja. O 18.00 Msza św. nowennowa w intencjach zbiorowych, a po modlitwy nowennowe przed obrazem MB Pocieszenia. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych przy ołtarzu fatimskim.

Paczka Św. Klemensa: Jak w latach poprzednich grupa charytatywna przeprowadzi akcję „Paczka Św. Klemensa”. W najbliższy czwartek na stronie internetowej parafii i w gablotach zostaną umieszczone opisy pakietów, które będą odpowiedzią na realną i konieczną pomoc najbardziej potrzebujących. Poza pomocą w organizowaniu pakietów dla konkretnych rodzin można także składać ofiary na ten cel - w przypadku przelewu na konto parafialne, prosimy o dopisanie w tytule „Paczka Św. Klemensa”. Istnieje również możliwość przynoszenia produktów żywnościowych o długim terminie przydatności i chemii gospodarczej do zakrystii. Już teraz dziękujemy za chęć niesienia pomocy i świadectwo czynnego miłosierdzia.

Bóg zapłać mieszkańcom Krupówki za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Krupówki i Kwintówki od r. Drożdżów do r. Hujdusów.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy tym osobom, które przyszły w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  19, 99, 256, 20 i 443.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józef Chorwat i Franciszek Skałka …

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni