^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczęliśmy adwent. Roraty będą odprawiane w nowym kościele o g. 7.00, a w Porębie o g.16.30 /w soboty 8.30/. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i ustawiały się na początku nawy głównej by później w uroczystej procesji przejść do ołtarza głównego. Przeżyjmy adwent godnie w trzeźwości i z zachowaniem polskich tradycji rezygnacji z hucznych zabaw.

Jutro wspomnienie św. Barbary, we środę św. Mikołaja. W piątek 8 grudnia jedna z najważniejszych świąt maryjnych: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. będą jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 16.30. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 18.00 połączoną z poświęceniem medalików.

W sobotę 09.12 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii a obowiązkowo uczniów klas VII oraz kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, a także w miarę możliwości ich rodziców na adwentowe czuwanie modlitewne. Będzie ono kolejnym etapem duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Paczka św. Klemensa: na stronie internetowej naszej parafii umieszczone są informacje na temat tegorocznej edycji akcji charytatywnej Paczka św. Klemensa.

 

W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie młodzież na Mszę św. o 18.00, a po niej na spotkanie w kawiarence na plebani.

 

W zakrystii są do nabycia świece wigilijne w ramach akcji Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Również ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć chrześcijan na wschodzie.

 

 

Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni Krupówki i Kwintówki za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z rejonu Trzemeśnia Brzegu.

 

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami  394, 192, 111, 145 i 21.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni