Niedziela Chrztu Pańskiego - 8.01.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Informujemy, że grupa kolędnicza w Łękach, zbierająca fundusze na renowację starego kościoła w Trzemeśni  będzie kolędować 13, 14 i 15 stycznia tj w piątek, w sobotę i w niedzielę. Prosimy o serdeczne przyjęcie kolędników.

W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. W minionych miesiącach znacznie wzrosły ceny gazu i prądu dlatego z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy sami borykając się z drożyzną nie zapominają o potrzebach kościoła.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z drogi na Kamiennik za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Radlanek Górnych od rodziny

 Łabędziów do r. Podmokłych.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami 39, 93, 121, 85 i 90.

 

 Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

 

Poniedziałek 9.01:

od 11.00 – Bulina Grn.: od r. Czajkowskich i Dojków do r. Kęsków

Wtorek 10.01

od 14.00 – Trzemeśnia Radlanki i Pańskie: od r. Ślusarczyków do r. Lisów

 

Środa 11.01:

od 9.00 – Łęki: od r. Jaworów do r. Szydlaków

od 14.00 – Trzemeśnia Centrum: od r. Krzystków do r. Nosalów

Czwartek 12.01

od 14.00 – Trzemeśnia Wójcikówka: od r. Mazurów do r. Skałków /536/

od 17.00 – Poręba Dln.: od r. Jasków /143/ do r. Dąbrowskich /119/

Piątek 13.01:

od 15.00 – Poręba Dln.: od r. Trzepaczów /259/ do r. Podmokłych /8/

 

od 14.00 – Trzemeśnia Gogole: od r. Polanowskich do r. Ślusarczyków

Sobota 14.01:

od 9.00 – Łęki: od r. Gogólów do r. Górków /314/

od 10.00 – Trzemeśnia Pachaczówka, Berlin i Centrum: od r. Dąbrowskich do r. Tadeusza Górki

 

Całość kolędy umieszczona jest na stronie internetowej parafii

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni