XXXIII Niedziela zwykła - 19.11.2017 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP. W środę św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W czwartek 23.11 obchodzić będziemy odpust ku czci św. Klemensa - patrona naszej parafii. Msze św. będą odprawiane w starym kościele o g. 7.00, 9.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie wyjątkowo o g. 18.00 zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i oddaniem czci relikwiom św. Klemensa.

Od dziś ruszyła w naszej wspólnocie parafialnej piękna charytatywna akcja Paczki św. Klemensa. Na stronie internetowej naszej parafii można wybrać rodzinę w trudnej sytuacji materialnej, by dla niej przygotować paczkę z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich gorąco zachęcamy aby odważyć się i może wraz z rodziną, zakładem pracy czy sąsiadami przygotować paczkę dla konkretnej rodziny.  Nie trzeba zaspokoić wszystkich potrzeb opisanej rodziny lecz na miarę naszych możliwości starać się zaspokoić te potrzeby najważniejsze. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Jakuba. Można również akcję wesprzeć finansowo, przekazując osobiście lub na konto parafii dowolną kwotę z dopiskiem "Paczka Św. Klemensa".

Dzisiaj odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej o g. 18.00 na plebani.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni z rejonu Morycówki od r. Fornalików do p. Krzysztofy Kasprzyckiej.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 19, 99, 21, 269, 256.

We wtorek o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady kaplicy w Porębie.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności św. Anna Baluś z DPS – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2018 Parafia w Trzemeśni