III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Powoli dobiega końca czas adwentu. W sobotę i niedzielę ostatnie roraty o g. 7.00. Od czwartku do soboty włącznie Msze św. wieczorne w Trzemeśni będą o g. 18.00 ze względu na spowiedź w innych parafiach. Podobnie w Porębie roraty od czwartku do soboty będą o g. 18.00. Wczoraj w czasie spowiedzi adwentowej 12 księży przez cały dzień dyżurowało w konfesjonale i każdy, kto przyszedł mógł się wyspowiadać w przeciągu średnio kilku minut. Bóg zapłać wszystkim, którzy skorzystali z tej spowiedzi

W niedzielę dzień wieczerzy wigilijnej. Powinna ona zachować swój religijny i rodzinny charakter. Dlatego należy poprzedzić ją wspólną modlitwą rodziny, odczytaniem Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Msze św. w tym dniu będą sprawowane dopołudnia jak w każdą niedzielę. Nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej zarówno w Trzemeśni jak i w Porębie. O północy zgromadzimy się na uroczystej Mszy św. tzw. Pasterce. Poprzedzi ją o 23.30 jutrznia. W Porębie Pasterka będzie o g. 22.30. Składka z Pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na fundusz ochrony życia.

W zakrystii są jeszcze do nabycia ostatnie opłatki i świece wigilijne.

Ponawiamy serdeczną prośbę o zorganizowanie się grup kolędniczych w każdym rejonie naszej parafii. Prosimy muzyków i wszystkich, którzy mają talent i chęć do śpiewania. Zachęcamy do włączania się w to kolędowanie także młodzież.

 

W Święto Trzech Króli  6 stycznia o godz. 15 00  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal u ks. Jakuba do niedzieli 31 grudnia.

 

Dzisiaj Stowarzyszenie hospicyjne z Wiśniowej sprzedaje dekoracje bożonarodzeniowe zbierając tym samym środki na działalność hospicjum.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rady parafialnej i rady ekonomicznej.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za trud sprzątania kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian z Trzemeśni droga na Bulinę od r. Sudrów do r. Żądłów

Poręba. Bóg zapłać za trud sprzątania kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 18, 172, 79, 250, 201.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni