Niedziela Chrztu Pańskiego - 7.01.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W sobotę o 7.00 Msza Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.

 

Dzisiaj o g. 18.00 odbędzie się na plebani spotkanie wszystkich zainteresowanych organizacją i dalszym funkcjonowaniem orkiestry strażackiej z Zasani.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Buliny Górnej II część od r. Trzepaczów, Bulina 149 do r. Stanków, Bulina 218.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 180, 171, 384, 330, 238.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Podmokła – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Wizyta duszpasterska:

/Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza./

 

Poniedziałek 8.01:

od 9.00 – Poręba Górna od rodziny Burkatów do Hajduków

Wtorek 9.01

od 13.00 – Bulina D. – od Królów do Górków B.126

/dawniej od r. Wincenciaków do r. Jaśkowców /

Środa 10.01:

od 9.00 – Trzemeśnia od r. Dąbrowskich do r. T. Górki /nr 489/

Czwartek 11.01

od 15.00 – Trzemeśnia od r. Krzystków /248/ do r. Nosalów

Piątek 12.01:

od 12.00 – Trzemeśnia od r. Figiel i Lipkowskich do r. Skałków /536/

Sobota 13.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Kwintówka i Waloski, od r. Wilków do r. Basistów i Górków /według zeszłorocznego podziału/

od 9.00 – Bulina G. - od r. Kościelniaków do r. Kęsków

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni