III Niedziela zwykła - 21.01.2018 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

W dniach od 01 do 05 maja br. organizowana jest z naszej parafii pięciodniowa pielgrzymka do Mariazell w Austrii gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Narodów Słowiańskich. To tutaj nasz wielki rodak święty Jan Paweł II modlił się 13 września 1983 roku z okazji 300 rocznicy odsieczy wiedeńskiej, która ocaliła chrześcijańską Europę, zawierzając naszej Matce losy Europy i naszej Ojczyzny. Zapisy na pielgrzymkę po Mszach św. w zakrystii do 18 lutego. Bliższe informacje u ks. Jakuba a program pielgrzymki do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła lub do wglądu w gablocie.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" serdecznie zaprasza szanowne Babcie i Dziaków na okolicznościowe spotkanie połączone z Jasełkami i kolędowaniem. Dzisiaj o 16:00 na świetlicy w Łękach".

 

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Buliny Dolnej od r. Jaśkowiec, Bulina 127 do r. Łętocha, Bulina 93 oraz nr z Łęk od strony Buliny.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 197, 402, 155, 138, 125a.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Pachacz – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

 

Poniedziałek 22.01:

od 9.00 – Poręba Dolna od r. Wincenciaków do r. Koniecznych

od 11.00 – Trzemeśnia Brzeg od r. Dudzików do r. Skórów oraz droga na Brzeg nr: 433, 423, 258, 319, 205, 532 i r. Niepsujów /53/.

 

Wtorek 23.01

od 13.00 – Poręba Dolna od r. Frydryszaków do r. Janiów

 

Środa 24.01:

od 9.00 – Zasań od r. Kuchnia do r. Malinów /112/

 

Czwartek 25.01

Od 15.00 – Zasań od r. Bednarczyków /230/ do r. Zabłockich

 

Piątek 26.01:

od 12.00 – Trzemeśnia Gogole od r. Polanowskich do r. Ślusarczyków

 

Sobota 27.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Zarzecze od r. Nowaków do r. Szczepaników

od 9.00 – Trzemeśnia droga na Zasań – od r. Makselonów do r. Niepsujów

Copyrigcht © 2018 Parafia w Trzemeśni