XXVI Niedziela zwykła - 30.09.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Aniołów Stróżów, we czwartek św. Franciszka z Asyżu. W piątek św. Faustyny Kowalskiej.

Od jutra 1 października nastąpi jesienno-zimowa zmiana godzin odprawiania Mszy wieczornych – w Trzemeśni będą o g. 17.00, a w Porębie o 15.30 zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

Nabożeństwa różańcowe. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 17.30, a w kaplicy codziennie o g. 16.00. W niedzielę różaniec będzie o 16.30 w kościele, a w kaplicy o 15.00.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 14.30 w piątek. Do chorych udamy się w piątek i sobotę. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie.

Do sakramentu pokuty na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania powinni w tym miesiącu przystąpić tegoroczni kandydaci do bierzmowania czyli młodzież z kl. VIII i III gimnazjum.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei wieczorna Msza św. będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św.  zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Z racji miesiąca różańcowego nie będzie przed mszą św. dodatkowego różańca. Po Mszy i nabożeństwie zmianka tajemnic i spotkanie zelatorów.

W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy św. poświęcone zostaną różańce dla dzieci.    

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć rodziców Łukasza Dudzika, którzy zbierają środki na drogie lekarstwo dla ich syna, chorego na białaczkę.

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni  Radlanki  Dolne, od rodziny Krupów do rodziny Krzystków.

 

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  173/2, 173/3, 366, 113, 294.

Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Stefanię Stolarską, która odeszła do wieczności.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni