XXVII Niedziela zwykła - 7.10.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Jana Beyzyma, a w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.

Młodzież kl. VIII i III gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 17.00 i nabożeństwo różańcowe inaugurujące bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W najbliższy piątek 12 października odbędzie się na plebani pierwsze spotkanie w sprawie kolejnej już edycji "Paczki św. Klemensa". Wszystkich którzy zechcieliby włączyć się w przygotowanie tej szlachetnej pomocy potrzebującym z naszej parafii na zasadzie wolontariatu, zapraszamy na spotkanie o godz. 19 00. Więcej informacji u ks. Jakuba.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona będzie na dzieło III Tysiąclecia wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na utrzymanie cmentarza czyli na wywóz śmieci w niezmiennej wysokości 20 zł. Zgodnie uchwałą Rady Parafialnej i Ekonomicznej zwracamy się z prośbą o tę stosunkowo niewielką ofiarę od każdej rodziny. To rozwiązanie jest bardziej sprawiedliwe niż dotychczasowe /od grobu/ bo odciąża najczęściej starsze osoby dbające o kilka grobów naraz. Pokrywają one w części bardzo wysokie koszty wywozu śmieci.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne a  jednorazowe będą od przyszłej niedzieli – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

Przedstawienie teatralne.

Podziękowania za datki na leczenie dzieci.

Kiermasz zniczy.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni - Pańskie i Markówka.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  18, 172, 79, 250, 201.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wojeńska, a we środę 10.X minie 45 lat od śmierci ks. Piotra Wykurza – niezapomnianego proboszcza naszej parafii. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni