XXX Niedziela zwykła - 28.10.2018

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W ostatnie dni października zapraszamy na różaniec wszystkich, a szczególnie tych, którzy do tej pory nie zdołali być ani razu na tej modlitwie.

We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą tak jak w niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na cmentarzu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Porębie o godz. 15.30. Wieczorem o g. 18.00 odmówimy na cmentarzu różaniec z modlitwami za zmarłych. Prosimy o przyniesienie świec.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych odbywać się będzie na cmentarzu kwesta charytatywna – zebrane pieniądze przeznaczone będą na dalszą spłatę organów jak również na prace związane z uporządkowywaniem cmentarza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, dzięki której możemy pozyskiwać konieczne środki na inwestycje parafialne. Pan Łotocki na dzień Wszystkich Świętych udostępnia parafianom miejsce parkingowe przy cmentarzu.

W Dzień Zaduszny /2 XI/ Msze św. za zmarłych będą o 6.30 i 7.00. Wieczorna Msza św. o 17.00 będzie połączona z procesją i modlitwami za zmarłych. W Porębie Msza św. o g. 15.30 poprzedzona zostanie koronką za zmarłych.

Codziennie od 1-8 XI o g. 16.30 odmawiać będziemy koronkę w intencji cierpiących w czyśćcu z odczytaniem wypominków jednorazowych. W kaplicy w Porębie /z wyjątkiem 1 XI/ nabożeństwo za zmarłych będzie o g. 15.00 przed Mszą św. w piątek, niedzielę i wtorek. Wierni, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię św., nawiedzą kościół lub cmentarz oraz pomodlą w intencjach Ojca św. mogą w tych dniach uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.  

Msza św. chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z racji świąt dodatkowa okazja do spowiedzi będzie tylko w piątek od g. 16.00 w Trzemeśni i od 14.30 w Porębie. Odprawione zostaną jak co miesiąc wieczorne nabożeństwa pierwszopiątkowe, po których odbędzie się spotkanie Straży Honorowej w piątek i zelatorów róż w sobotę. Do chorych pojedziemy w piątek i sobotę.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie w j. łacińskim Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei na wieczorną Mszę św. o g. 17.00 i błogosławieństwo zapraszamy rodziców oczekujących narodzin swojego dziecka. Wyjątkowo nie będzie różańca przed Mszą św. bo odprawiamy nabożeństwo za zmarłych.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na dekoracje ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni droga do Poręby od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 180, 171, 384, 330, 238.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni