IV Niedziela zwykła - 3.02.2019

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. o g. 6.30 będzie obrzęd błogosławienia chleba i wody ku czci św. Agaty. We środę wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na miesiąc luty:

 1. O nowe powołania do życia zakonnego oraz w intencji sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii
 2. O łaskę zdrowia dla ciężko chorych dzieci naszej parafii.

Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za poświęcony czas, a także za złożone ofiary, które przeznaczone są na różnoraki zbożny cel.

W najbliższą sobotę ks. Jakub uda się do chorych odwiedzanych z racji I piątku.

 W środę na Msze św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo do Naszej Matki Pocieszenia, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki.

Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert organowo – wokalny Natalii i Tomasza Chorzalskich. Początek o g. 18.00.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżur parafian z Buliny Dolnej od r. Jaśkowców do r. Łętocha oraz numery z Łęk od strony Buliny.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 249, 115, 170, 95, 13.

Pomódlmy się za śp. Antoniego Klemensiewicza, który odszedł do wieczności ….

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni